Dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła?

Tematy o szerokiej tematyce społecznej.

Moderatorzy: Ryszard Borski, ZZZ, baron, Ted König

Postprzez ironik » Wt lut 01, 2011 00:33

Panie Olgierdzie !
Ja też wolę prostą mowę księdza, nie czytaną, nie mówioną ponad głowami tylko prostą, trafiającą zrozumiałym tekstami do mojego umysłu i duszy. I słuchając na www. luteranie/dziegielow tak krytykowanego przy okazji dyskusji o CME kazania ks.Giemzy wolę to 100 x niż właśnie "święte" i górnolotne teksty czytane z zeszytu. Zresztą z tego co wiem to tego kazania z otwartą gębą słuchało mnóstwo młodych ludzi. Więc może nie jest tak źle ...
ironik

Postprzez Fillip » Śr lut 02, 2011 15:41

"Otwarta gęba" powszechnie kojarzona jest z głupkowatością jej właściciela. Nie przesadzałbym więc z zastosowaniem wielkiej ilości "otwartych gęb" w roli kryterium oceny kazania lub innej mowy. W Kościołach Reformacji i nie tylko w nich dopracowano się bardziej merytorycznych kryteriów oceny. Choć ilość otwartych gęb niewątpliwie obiektynym kryterium być może. Tyle, że innej rzeczywistości niż kazanie. :lol:
Fillip

Re: Dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła?

Postprzez martynaly1991 » Śr mar 22, 2017 20:07

Myślę , że młodzi ludzie nie czują takiej potrzeby , Dla nich są ważniejsze rzeczy , niestety najczęściej materialne i zabawa . Przykre to jest no ale cóz , nie poradzi się na to nic .
Microgynon cena do sprawdzenia u mnie na blogu.
martynaly1991

Re: Dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła?

Postprzez Samolub » Pt maja 12, 2017 03:42

To może zróbcie coś dla tych młodych by nie odchodzili zamiast marudzić jak 14 letnie krypto ateistki 8)
e-protestanci.pl

Ze swoich decyzji oraz słów odpowiadam wyłącznie przed Jezusem Chrystusem Pastor Samolub

Happysad- wszystko co złe
Samolub

Poprzednia strona

Powrót do Społeczeństwo