Biskup generał Ryszard Borski

To miejsce na omawianie tematów trudnych, o których milczy się w innych mediach.

Moderatorzy: Ted König, ZZZ, baron

Re: Biskup generał Ryszard Borski

Postprzez Ryszard Borski » Śr lip 03, 2013 16:42

3 lipca 1988 – 3 lipca 2013

Słowo dnia:

„Ja, Pan, powołałem cię w sprawiedliwości i ująłem cię za rękę, strzegę cię”. (Iz 42,6)
„Któż nas odłączy od miłości Chrystusowej? Czy utrapienie, czy ucisk, czy prześladowanie, czy głód, czy nagość, czy niebezpieczeństwo, czy miecz?” (Rz 8,35)

Wszystkim za wszystko dziękuję, każdemu na miarę jego rozumienia i braku rozumienia, słów i przemilczeń, czynów i zaniechań.
Ryszard Borski

Postprzez Smutny Marcin » Śr lip 03, 2013 20:18

Biskupie, z okazji 25-lecia ordynacji życzę zawsze wiary i nadziei, radości z życia rodzinnego i bliskości Boga oraz nowych pomysłów na służbę dla innych.
Smutny Marcin

Postprzez baron » Śr lip 03, 2013 23:09

Ja także życzę wszystkiego dobrego, a nade wszystko zwycięstwa dla Prawdy.
Sum, ergo cogito
Adam Golański - "zwykły obywatel"
"Ten, który wie, nie musi tego ukrywać tylko dlatego, że większość nie wie" Joachim Gauck 12.03.2011 r.
baron

Pro memoria

Postprzez Ryszard Borski » Cz paź 17, 2013 09:23

17.10.2009-17.10.2013.

Czwarta rocznica znaczących rozstrzygnięć podczas 6. sesji XII Synodu. Podczas porannej sesji Synod w wyborach Biskupa Elekta odrzucił dwóch doktorów teologii – kandydatów Konferencji Duchownych niezobowiązanych wobec kościelnej agentury organów bezpieczeństwa PRL-u. Podczas sesji popołudniowej miała miejsce dwugodzinna walka o niedopuszczenie do rozpatrzenia mojego protestu wyborczego ze strony szafarza konsystorskiego pomysłu z 1999 r., aby mienie kościelne rewindykowali i sprzedawali zewnętrzni prawnicy za 25 % ceny sprzedaży (pomysł ostatecznie nigdy nie skodyfikowany, ale zmaterializowany co najmniej w umowach Konsystorza (10%) i Parafii św. Trójcy (25%) z prawnikami z Olsztyna w 1999 r.). Ostatecznie Synod postanowił nie dopuścić do rozpatrywania protestu, odbierając sobie ostatnią szansę na szczerą dyskusję o stanie i kursie Kościoła z kierownictwem przesyconym osobami zarejestrowanymi jako tajni współpracownicy organów bezpieczeństwa PRL-u. Jeszcze tego samego dnia (data na dokumencie) TW Janusz i TW Piotr, działając w imieniu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego jako jego najwyżsi przedstawiciele, skierowali pismo do Ministra Obrony Narodowej o natychmiastowe odwołanie mnie ze stanowiska Ewangelickiego Biskupa Wojskowego. Decyzja o pozostawieniu TW Janusza na stanowisku przez kolejne osiem miesięcy, podjęta podczas wiosennej sesji, przyniosła oczekiwane żniwo. Dnia 17 października 2009 r. na poziomie Synodu Kościoła został przypieczętowany obecny kurs moralny i jego personalne zabezpieczenie.
Ryszard Borski

Postprzez Ryszard Borski » N cze 29, 2014 13:34

Ryszard Borski

25 lat Parafii Ewangelickiej w Jaworze

Postprzez Ryszard Borski » Śr kwi 13, 2016 09:02

Ryszard Borski

Ostatnie pożegnanie...

Postprzez Ryszard Borski » Wt sty 17, 2017 13:03

... od wyznaczonego przez odchodzących w niesławie.
Załączniki
2016-01-13 UCHWAŁA KONSYSTORZA K-XX-6-16.jpg
2016-01-13 UCHWAŁA KONSYSTORZA K-XX-6-16.jpg (298.62 KiB) Przeglądane 1878 razy
Ryszard Borski

Postprzez Smutny Marcin » N mar 19, 2017 00:04

Dziwne pismo do Ks. Bpa Borskiego. Pismo z 13 stycznia 2017, o posiedzeniu Konsystorza 29 grudnia 2018 z mocą prawna od 1 stycznia 2017 r. To prawda czy fałszywka?
Smutny Marcin

Postprzez Ryszard Borski » Pt mar 31, 2017 19:46

Smutny Marcinie, wszelkie wątpliwości rozwiewa załącznik do pisma „z dnia 3 kwietnie 2016r.”. Dla mnie to już i tak bez znaczenia. Może być nawet z 26 "maje" 2060 roku.

Jednak to, czy w 2060 roku KE-A w RP będzie nadal istnieć i w jakim będzie stanie, bynajmniej nie jest i nigdy nie było mi obojętne. Dlatego życzę Kościołowi mojego urodzenia, wyboru i dożycia, aby jak najszybciej przestał nim zarządzać duet panów: Samiec – Pastucha. Przedtem był to tercet, teraz pozostał już tylko duet. Kadencja ks. Samca mija 6 stycznia 2020 roku. Zgodnie z Regulaminem Władz Zwierzchnich KE-A ogólnopolska konferencja duchownych podczas swojego corocznego spotkania w czerwcu 2019 roku wytypuje trzech kandydatów na kolejnego Biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Ks. Samiec nie musi być w tej trójce. Zgodnie z przytoczonym regulaminem wśród członków XIV synodu może jednak znaleźć się wtedy dowolnie sklecona grupa 15 osób, która zgłosi jego kandydaturę. Jeżeli nie będzie on kandydować lub kandydując, przegra wybory podczas jesiennej sesji synodu w 2019 roku, Kościół Ewangelicko-Augsburski 6 stycznia 2020 roku z nadzieją powita pierwszego po 29 latach Biskupa Kościoła bez „tajnej sukcesji”. A jeżeli Opatrzność na czas przygotowania i przeprowadzenia obu procedur wyborczych nie odmówi oświecenia i odpowiedzialności większości członków konferencji duchownych i większości członków XIV synodu, będzie to człowiek o formacie teologicznym, intelektualnym i moralnym godnym roli duchowego przywódcy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Będzie miał co naprawiać. Przerośnie to każdego, kogo autorytet i format nie skupią wokół Miodowej 21 mocnego reformatorskiego grona.
Ryszard Borski

Postprzez Samolub » Pt maja 12, 2017 03:32

No ale to tylko urząd w kościele : D
Się Ryszard przejmuje, a ludzie umierają z przepracowania, wojny się toczą a tu bój o błahostki. Ale rozumiem żal i chęć kierowania KEA. Tylko czy aby nie Ewangelia jest najważniejsza?

Wogóle to ja mam kilka zarzutów jako nie Luteranin a Ewangeliczny Protestanta odnośnie jednej placówki KEA w Polsce. Sprawy finansowo organizacyjne.
e-protestanci.pl

Ze swoich decyzji oraz słów odpowiadam wyłącznie przed Jezusem Chrystusem Pastor Samolub

Happysad- wszystko co złe
Samolub

Postprzez Samolub » Pt maja 12, 2017 04:22

Ryszard Borski napisał(a):17.10.2009-17.10.2013.

Czwarta rocznica znaczących rozstrzygnięć podczas 6. sesji XII Synodu. Podczas porannej sesji Synod w wyborach Biskupa Elekta odrzucił dwóch doktorów teologii – kandydatów Konferencji Duchownych niezobowiązanych wobec kościelnej agentury organów bezpieczeństwa PRL-u. Podczas sesji popołudniowej miała miejsce dwugodzinna walka o niedopuszczenie do rozpatrzenia mojego protestu wyborczego ze strony szafarza konsystorskiego pomysłu z 1999 r., aby mienie kościelne rewindykowali i sprzedawali zewnętrzni prawnicy za 25 % ceny sprzedaży (pomysł ostatecznie nigdy nie skodyfikowany, ale zmaterializowany co najmniej w umowach Konsystorza (10%) i Parafii św. Trójcy (25%) z prawnikami z Olsztyna w 1999 r.). Ostatecznie Synod postanowił nie dopuścić do rozpatrywania protestu, odbierając sobie ostatnią szansę na szczerą dyskusję o stanie i kursie Kościoła z kierownictwem przesyconym osobami zarejestrowanymi jako tajni współpracownicy organów bezpieczeństwa PRL-u. Jeszcze tego samego dnia (data na dokumencie) TW Janusz i TW Piotr, działając w imieniu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego jako jego najwyżsi przedstawiciele, skierowali pismo do Ministra Obrony Narodowej o natychmiastowe odwołanie mnie ze stanowiska Ewangelickiego Biskupa Wojskowego. Decyzja o pozostawieniu TW Janusza na stanowisku przez kolejne osiem miesięcy, podjęta podczas wiosennej sesji, przyniosła oczekiwane żniwo. Dnia 17 października 2009 r. na poziomie Synodu Kościoła został przypieczętowany obecny kurs moralny i jego personalne zabezpieczenie.

Gratuluję postawy oraz poinformowania opini publicznej w związku ze sprawą.

Ryszard Borski napisał(a):Smutny Marcinie, wszelkie wątpliwości rozwiewa załącznik do pisma „z dnia 3 kwietnie 2016r.”. Dla mnie to już i tak bez znaczenia. Może być nawet z 26 "maje" 2060 roku.

Jednak to, czy w 2060 roku KE-A w RP będzie nadal istnieć i w jakim będzie stanie, bynajmniej nie jest i nigdy nie było mi obojętne. Dlatego życzę Kościołowi mojego urodzenia, wyboru i dożycia, aby jak najszybciej przestał nim zarządzać duet panów: Samiec – Pastucha. Przedtem był to tercet, teraz pozostał już tylko duet. Kadencja ks. Samca mija 6 stycznia 2020 roku. Zgodnie z Regulaminem Władz Zwierzchnich KE-A ogólnopolska konferencja duchownych podczas swojego corocznego spotkania w czerwcu 2019 roku wytypuje trzech kandydatów na kolejnego Biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Ks. Samiec nie musi być w tej trójce. Zgodnie z przytoczonym regulaminem wśród członków XIV synodu może jednak znaleźć się wtedy dowolnie sklecona grupa 15 osób, która zgłosi jego kandydaturę. Jeżeli nie będzie on kandydować lub kandydując, przegra wybory podczas jesiennej sesji synodu w 2019 roku, Kościół Ewangelicko-Augsburski 6 stycznia 2020 roku z nadzieją powita pierwszego po 29 latach Biskupa Kościoła bez „tajnej sukcesji”. A jeżeli Opatrzność na czas przygotowania i przeprowadzenia obu procedur wyborczych nie odmówi oświecenia i odpowiedzialności większości członków konferencji duchownych i większości członków XIV synodu, będzie to człowiek o formacie teologicznym, intelektualnym i moralnym godnym roli duchowego przywódcy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Będzie miał co naprawiać. Przerośnie to każdego, kogo autorytet i format nie skupią wokół Miodowej 21 mocnego reformatorskiego grona.

Mailowałem w tej sprawie na zachód, wcale nie do KEA i będą podwzięte kroki wobec towarzystwa.
e-protestanci.pl

Ze swoich decyzji oraz słów odpowiadam wyłącznie przed Jezusem Chrystusem Pastor Samolub

Happysad- wszystko co złe
Samolub

Poprzednia strona

Powrót do Tematy Trudne