Czy będą nowe wybory?

Moderatorzy: Ted König, ZZZ, baron, Konfederat

Re: Czy będą nowe wybory?

Postprzez Warszawiak » N lis 18, 2012 21:53

Sama w sobie jesteś Anju odpowiedzią na ten „strach bp. Samca i spółki przed konwertytami”. Nie boisz się mówić, pisać, mieć własne zdanie, na dodatek odmienne od ich zdania, i właśnie to powoduje ich strach przed Tobą. Oni boją się „zmiany warty”, zmiany pokoleniowej w KE-A. Po zmianie pokoleniowej we wszystkich gremiach z wyboru udział „ewangelików z wyboru” znacznie się zwiększy. Dotyczy to najpierw synodów diecezjalnych diecezji diasporalnych, ale przy tendencji do zmiany proporcji w synodzie Kościoła może szybko istotnie przewietrzyć także to gremium. Spółka wie, że czas manipulowania prawdą i jej ukrywania przed wiernymi milowymi krokami zbliża się do końca. I ma powody, aby tego końca się bać.

Dotychczasowe doświadczenia z ewangelikami z wyboru, którzy weszli do synodu „jak burza”, bywały istotnie różne. W ostatnich latach jeden „ewangelik z wyboru” znacznie przyczynił się do uczynienia z kościelnej komisji historycznej kompromitującej nas fikcji i platformy zaprzeczania prawdzie historycznej, a inna „ewangeliczka z wyboru” całą teologię urzędu kościelnego wciągnęła w niemoralną grę na marginesie starań o jedną kościelną nieruchomość. Takich sytuacji i ich długofalowych destrukcyjnych skutków dla Kościoła nie wyeliminuje jednak odbieranie lub ograniczanie praw wyborczych konwertytom. Ktoś w końcu takie osoby wybierał do synodów diecezjalnych i dalej, ktoś inny pozwalał im na takie działania, których się dopuszczały. A te przyzwolenia nie były indywidualnymi, chybionymi decyzjami indywiduów, lecz wyrazem aktualnego zbiorowego „etosu ewangelickiego” wyższych i najwyższych gremiów przedstawicielskich w KE-A.
Warszawiak
 
Posty: 141
Dołączył(a): So lip 11, 2009 11:04

Re: Czy będą nowe wybory?

Postprzez awi » Śr lis 21, 2012 03:51

To jest odpowiedz dla Szanownego Anolisa,

przepraszam, że z takim opóżnieniem, ale chciałam odpowiedzieć na postawione pytania.
Otóz, jezeli chodzi o osoby z wolnych kosciołów, to sądzę, że oni, jako wyznawcy kosciołów ewangelikalnych, a zatem zdecydowanie mlodszych doktrynalnie od kosciołów ewangelickich, raczej nie "cofają" sie w swojej wersji chrzescijaństwa i nie przechodza do kosciołów tradycyjnych.
Znam kilku np. chrzescijan baptystów, ktorzy z wielkim zdumieniem przyjęli przed laty fakt mojego przejscia do koscioła M.Lutra, wykrzykujac: "Ojej, dlaczego wybrałas takie starocie!"
A jesli Szan. Anolis zna takich konwertytów z kosciołów ewangelikalnych, to prosze im postawic to pytanie, a ja chetnie posłuchałabym odpowiedzi.

Co do ateistów czy marksistów, to trudno mówić o "konwersji", raczej mamy do czynienia z "nawróceniem".
Pozdrawiam
awi
 
Posty: 13
Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 23:28

Poprzednia strona

Powrót do Wybory na Puławskiej - Czy ustawiono "przetarg" na proboszcza?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron